PROJE REFERANSLARIMIZ

MUĞLA 475 YATAKLI SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTE HASTANESİ

 

Muğla İli Merkez Menteşe İlçesinde 2013 yılında yapımı başlanan hastanenin yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler, nükleer tıp ünitesi, anjiyo üniteleri, doktor odaları ve hasta odalarından oluşan J Blok inşaat işleri 2017 yılında ARKE YAPI tarafından üstlenilmiş olup, 2018 yılı Ekim ayında geçici kabulü yapılarak işletmeye teslim edilmiştir.

Proje kapsamında ana trafo binası ve medikal gaz binaları kaba inşaatı dahil olmak üzere tüm binanın anahtar teslim inşaat işleri ARKE YAPI tarafından gerçekleştirilmiştir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın açılışını yaptığı, bölgenin en kapsamlı hastanesinin, işlev bakımından en özellikli ünitelerinin bulunduğu bina emsalleri arasında örnek gösterilecek süre ve kalitede bitirilerek takdir toplamıştır.

SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASI

 

İstanbul'un gözde semtlerinden Maslak'ta, Sarıyer Belediyesine ait tüm birimlerin bir araya getirilerek tek bir çatı altında birleştirilmesi amacıyla projelendirilen bina, aynı zamanda kamu kurumlarına ait yapılar arasında bir çok ilklere de ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle çevreci bir anlayışla, kendi elektriğini üretebilen, kendi atık suyunu kullanma suyuna dönüştürebilen ve en az atık salınımı yaparak çevresine zarar vermeyen bu öncü binanın inşaat sürecinde de uluslararası çevrecilik protokolleri uygulanmıştır.

Uluslararası bir denetleme kuruluşu olan BREEAM sertifikasını almaya hak kazanan binanın inşaatı safhasında, kullanılan ürünlerin çevreci özellikde olmasından başlayıp, imalatlar esnasında çevreye salınan egzost gazı miktarının sınırlandırılmasına kadar son derece detaylı bir denetlemeye tabi tutulmuştur. 

INISTANBUL HAYAT - INISTANBUL KONSEPT

İŞGYO/NEF ORTAKLIĞI

 

Zeytinburnu İlçesi Davutpaşa Mahallesi'nde eski Şişecam Fabrikası arazisi üzerinde inşa edilen InIstanbul projesi, dört etapta toplam 13 blok ve 2715 daireden oluşmaktadır.

IGA ISTANBUL GRAND AIRPORT UÇUŞ GÖZETLEME KULESİ

 

Pininfarina ve AECOM tarafından tasarlanan Uluslararası Mimarlık Ödülü sahibi, Trafik Kontrol Kulesi 95m yüksekliği ile dünyanın en büyük havalimanının gözbebeği olarak yükseliyor. Cumhuriyet tarihimizin bu nadide projesinin, en gözde parçasında görev alan ender firmalardan biri olmakla gururluyuz.

PULLMAN ISTANBUL AIRPORT HOTEL AND
CONVENTION CENTER

Eren Holding ve Saraylı Holding ortak girişimi ile inşa edilen, Atatürk Havalimanı’na sadece 2 km. mesafedeki Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center, 403 adet odası, 16.000 m2 lik kongre merkezi, toplantı salonları, fuar alanı ve davet alanları, Spa ve Spor Merkezi ve daha birçok birimden oluşmaktadır. 

MERCURE HOTEL

377 lüks otel odasıyla Atatürk Havalimanı'na 3dk mesafede yer alan bu 5 yıldızlı otelin süper lüks mekanlarına ait son derece titizlikle yürütülen ince işleri 2015 yılında başlamış, 2016 yılında tamamlanmıştır.

TURKCELL IZMIR VERI MERKEZI

 

TURKCELL tarafından İzmir Menderes İTOB Sanayi Bölgesi içerisinde yaptırılan ve ülkemizde örneklerine ender rastlanan bu veri merkezi projesinin tüm sismik asma tavan ve kuru duvar sistemleri ARKEYAPI tarafından uygulanmıştır. Çok hassas bir uygulama olan sismik asma tavan sistemi, uygulama safhalarında da olmak üzere yatırımcı, işveren, yerli ve yabancı birçok danışman kurum tarafından tetkik edilmiş ve sorunsuz bir şekilde tamamlanarak teslim edilmiştir.

TURKCELL GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI

 

Rönesans holding'e ait Küçükyalı Biz projesinin iki bloğunun Turkcell Genel Merkezi haline dönüştürülmesi işi olan (fit-out) çalışmada hafif çelik işleri, asma tavan işleri, yükseltilmiş döşeme işleri uygulamalarında yer alan firmamız eksiksiz ve kusursuz olarak çalışmalarını teslim etmiştir. LEED Platinum sertifikası almaya hak kazanan projede çalışmanın verdiği tecrübe ile, bu projenin ardından LEED ve BREEAM sertifikasına aday birçok projede ARKEYAPI olarak yer almaya devam etmeyiz. 

ZİRAAT BANKASI VERI MERKEZI

 

İstanbul Hadımköy'de T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yaptırılan ileri teknoloji binası, kişisel verilerin de depolandığı bir veri merkezi olarak hizmet vermektedir. En üst düzeyde hassasiyet gerektiren inşaat uygulamalarının kuru duvar sistemleri ve asma tavan sistemleri ARKEYAPI tarafından hatasız olarak tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

İTÜ AYAZAĞA KAMPÜSÜ KREŞ İNŞAATI

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi içerisinde bulunan kreş inşaatının tüm dış cephesi, ülkemizde yeni yaygınlaşan Dış Cephe Kuru Duvar Sistemi ile hem tasarlanmış, hem de uygulaması yapılmıştır. Klasik yöntemlere kıyasla %60-%70 süre tasarrufu edilerek son derece kısa zamanda tamamlanan bu uygulama sayesinde kreşin öğretim dönemine yetişmesi sağlanarak örnek bir uygulama gerçekleştirilmiştir.

METAL OTO GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI

 

İstanbul Ataşehir'de kaba inşaatı tamamlanmış bir plazanın, dönüşüm (fit-out) projesi ile Metal Oto Genel Müdürlük Binası olarak kullanımı için tüm inşaat işleri ARKEYAPI tarafından gerçekleştirilmiştir. 11.000m² kapalı alana sahip genel müdürlük binasında showroom, cafe, ofis katları, sosyal tesis katı yanı sıra toplam 4 adet teknik kat mevcuttur. Motor mekanik, elektrik, boya, kaporta ve diğer bakım/tamir hizmetlerinin verildiği teknik katların tüm kaba/ince inşaat işleri de ARKEYAPI tarafından gerçekleştirilmiştir.

INISTANBUL GALA - INISTANBUL LOKAL

İŞGYO/NEF ORTAKLIĞI

 

Zeytinburnu İlçesi Davutpaşa Mahallesi'nde eski Şişecam Fabrikası arazisi üzerinde inşa edilen InIstanbul projesi, dört etapta toplam 13 blok ve 2715 daireden oluşmaktadır.

ASFOR ATAŞEHİR EVLERİ

 

Asfor Ataşehir projesi zemin+5 katlı iki bloktan oluşuyor. 95 daireden oluşan ve 15.000m² inşaat alanına sahip projenin, ince inşaat işleri ana yüklenicisi olan ARKEYAPI, aynı zamanda projenin çeşitli safhalarında da tasarla&yap (design&build) uygulamalara da imza atmıştır. 

TURCO EUROTOLIA EVLERİ

 

İstanbul Gürpınar'da bulunan, açık yüzme havuzu, süs havuzu, çocuk oyun alanları, kapalı otopark gibi sosyal donatılara sahip, en küçüğü 95 m², en büyüğü ise 188 m² olan 4+1 dubleks, 3+1 dubleks ve 2+1  toplam 36 daireden oluşan Eurotolia Panorama Evleri'nin ince inşaat işleri 2013 yılında ARKEYAPI tarafından tamamlanarak teslim edilmiştir.

TEMPO HOTEL & SUİTES

 

Tempo Hotels Group bünyesindeki Tempo Suites Arport Hotel, İstanbul Atatürk Havalimanı'na 5dk mesafede yer almakta. Özgün mimari konsepti ile dikkat çeken bu butik otel zincirine ait iç mekan dekorasyonu, ince inşaat işleri 2013 yılında ARKEYAPI tarfından tamamlanmıştır.

PARMADA HOTEL OLD CITY

 

İstanbul Aksaray Semtinde yer alan Parmada Hotel Old City, tarihi yarımadanın mimari dokusuna uyumlu şekilde inşa edilen bir butik otel olmakla beraber, süper lüks odaları ile adeta küçük bir saray konforu sunmakta. Son derece özgün detaylara sahip projenin ince inşaat işleri 2013 yılında ARKEYAPI tarafından tamamlanmıştır.

HAYAT TEPE EVLERİ

 

Hayat Tepe ve Hayat Tepe Suites “Hayat Park” adı verilen bölgede Bayrampaşa Semtinde bulunmaktadır. ÖZAK Hayat Tepe, 40 m² - 230 m² arasında değişen toplam 546 daireden oluşmaktadır. Projenin kuru duvar sistemleri, asma tavan sistemleri ARKEYAPI tarafından 2014 yılında tamamlanmıştır.

MAVİ KULE - PENDİK

İstanbul Pendik'te bulunan ve bölgenin en dikkat çeken projelerinin başında yer alan Mavi Kule'de iç mimari tasarım ve uygulama gerçekleştirilmiştir. Tasarla&yap (Design&Build) sistemi ile anahtar teslim olarak gerçekleştirilen uygulamanın hem tasarımı, hem de tasarıma bire bir sadık kalınarak yapılan uygulaması 2015 yılında tamamlanmıştır.

VENEZIA EVLERİ

 

VENEZIA projesinin ilk etapta AVM bölümünün kuru bölme duvar sistemleri ile başlayan çalışmalarımız, asma tavan sistemleri ve cam elyaf katkılı güçlendirilmiş dış cephe alçı levhası uygulamaları ile devam etmiştir. 

KAMASAN A.Ş. PLASTİK FABRİKASI

İstanbul Sefaköy'de bulunan ve sektörün en büyük plastik kasa ve konteyner üreticisi konumundaki Kamasan A.Ş. fabrikasının yenileme işleri 2015 yılında ARKEYAPI tarafından yapılmıştır.


SİZ TASARLAYIN, BİZ YAPALIM. HAYALLERİNİZE SINIR KOYMAYIN.