HAKKIMIZDA

 

Arke Yapı hakkında bilmek istediğiniz tüm sorulara bu sayfalarda cevap bulacağınızı ümit ediyoruz.

HAKKIMIZDA KISACA...

 

ARKEYAPI İnşaat sektöründe faaliyet göstermekte olan bir anonim şirkettir. Faaliyetlerini ağırlıklı olarak taahhüt alanında göstermekle birlikte, yine inşaat sektöründe kullanılan bir kısım inşaat malzemelerinin üretimini, ithalat ve ihracatını da yapmaktadır. Çok geniş bir malzeme satış ağına sahip olan ARKEYAPI, projelere toptan satış gerçekleştirmektedir. 

KURUMSAL YAPISI

 

ArkeYapı, anonim bir şirket olması nedeni ile çeşitli hisse gruplarına sahiptir. Hal-i hazırda A-B-C-D Hisse senetlerinde A ve B Tipi Hisse Senetleri şirketin ortakları namına olup C ve D tipi hisse senetleri ise hamiline olup 3. şahıslara açıktır, serbestçe alınıp satılabilir. 

Yönetim Kurulu, en yetkili karar organı olup; hukuk, finans-muhasebe, üretim, satın alma gibi alt organları vardır. Bu alt birimlerin bazıları şirket bünyesindeki personellerden teşkil edildiği gibi, bazıları da şirket içi/harici üyelerden karma oluşturulmuştur.

 

ORTAKLIK YAPISI

 

ArkeYapı 2012 yılında inşaat sektöründe taahhüt gerçekleştirmek üzere şahıs şirketi olarak kurulmuş, 2015 yılında Anonim Şirket ünvanını alarak ortaklık yapısını değiştirmiştir. 04.07.2017 tarihli genel kurul kararı ile şirket hissedarlarından Mehmet Emre ÇETİNKAYA Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiş, yine aynı tarihli yönetim kurulu kararı ile şirket hissedarlarından Kadir ÇETİN Genel Müdürlüğe atanmıştır.  

SERMAYE

 

2012 yılında 50.000TL sermaye ile kurulan ArkeYapı, 2015 yılında sermayesini 250.000TL'ye, 2017 yılında 1.000.000TL'ye ve 2018 yılında 4.000.000TL'ye yükseltmiştir. 

MALİ VERİLER - ŞEFFAFLIK İLKESİ

 

ArkeYapı'ya ait tüm mali verileri üyesi bulunduğumuz Findeks sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bunun için;

a. Vergi Kimlik No ve Ünvan ile sorgulama

    Arke Proje Yönetimi ve İnşaat Taahhüt A.Ş.

    Vergi No : 0790370698

    Vergi Dairesi : Yenibosna

    Ticaret Sicil No: 965432

    Mersis No: 007900370698

b. Karekod ile sorgulama

 

NOT: Findeks sorgulaması yapabilmek için Findeks Mobil Uygulamasını Google Play Store veya AppStore'dan edinebilir, veya www.findeks.com adresinden faydalanabilirsiniz.

250

 

BİN METREKARE İNŞAAT

863

 

ÇALIŞAN

2,5

 

MILYON ADAM SAAT

26

 

TAMAMLANAN PROJE

 

Ege Bölgesinin en kapsamlı hastane projelerinden biri olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinin son derece hassas çalışılması gereken ve hayati önem arz eden; ameliyathaneler, Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım, Pediyatrik Yoğun Bakım, Pediyatrik KVC yoğun Bakım, Yenidoğan Seviye 2 ve Seviye 3 Yoğun Bakım, Nöroloji Yoğun Bakım, Anjiyo Üniteleri ve Nükleer Tıp bölümlerinden oluşan kısmında inşaat işleri ana yüklenicimiz olarak görev yapan Arke Yapı, son derece hızlı, kaliteli ve en önemlisi uyumlu bir çalışma örneği göstermiştir. 

 

Geçmişte yapmış oldukları; görselliğin ön planda olduğu otel, banka şubeleri vb.. yapılarla, fonksiyonun ön planda olduğu veri merkezleri, sanayi tesisleri gibi yapılarda kazandıkları tecrübeleri bir arada kullanmaları sayesinde gerek teknik, gerek estetik anlamda başarılı çalışmalara imza attılar.

 

Kurumum ve şahsım adına teşekkür ederim.

 

ÜMİT TEMEL

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİ. HASTANESİ  PROJE MÜDÜRÜ

 

‘Arke Yapı iyi iş çıkardı’

 

Uygulama firması seçimi konusundaki çok hassas davrandıklarını belirten Yıldırım, şunları söylüyor: “Biz alt yüklenici firma seçimimizi yaparken, referans projelerine ve firmanın kadrosuna bakıyoruz. Teknik bilgi ve kullanılan malzeme yönünden iyi olup, uygulama konusunda çok kötü iş çıkaran firmalar da var. Dolayısıyla bizim için algı ve refleks önemli, kalite önemli. Çünkü inşaatlarda zamanla yarışıyoruz. Bazı aksaklıklar yaşandığında çözüm getirme konusunda 
refleks geliştirilmesi çok önemli. Arke Yapı’nın alçı uygulaması konusunda çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Kendi mecralarında çok iyi çözümler sundular. Bu noktada doğru seçim yaptığım için huzurluyum.” 

 

MUHARREM YILDIRIM

SARIYER BELEDİYESİ HİZMET BİNASI PROJE MÜDÜRÜ